E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AFYONKARAHİSAR TARİHİNİ ARAŞTIRIYOR
  Geri
Orjinal Resim

AFYONKARAHİSAR TARİHİNİ ARAŞTIRIYOR

        Afyonkarahisar Belediyesi şehrimizin tarihi, kültürel değerlerini toplumun her kesimine aktarmak amacıyla yeni bir çalışmaya daha imza atıyor. Bu amaçla Yerel Tarih Araştırmaları üzerine bir yarışma hazırlayan Belediyemiz, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kentin kültür hazinesine bıraktığı izleri gün yüzüne çıkaracak. Yarışmada yerel tarih ayrıntılarının konu alınması ve eserlerin özgün olması esas olacakken, bugüne kadar bilinmeyen, ele alınmamış bir konunun araştırılması ve yeni bir bilginin ortaya çıkması yarışmanın hedefleri arasında yer alacak.

          Katılımcılar çalışmalarını, mekân, olay, kamu hizmetleri, kurum, sektör, meslek, yakın çevre (mahalle, semt, sokak) tarihi gibi konular üzerine de yapabilecek. Aile öyküleri, göç hikayeleri, kent ya da toplum yaşamına dokunan bir kişinin tarihi, insanların günlük hayatlarında önemli yer tutan merkez unsurların tarihi gibi küçük ölçekli konular üzerinden araştırma yapabilirler. Yarışmayla elde edilmesi düşünülen sonuçlardan birisi de mikro tarih çalışmalarıyla kent belleğine katkı yapmak, ayrıntıların tarihini keşfetmek, parçalı tarih anlatılarıyla Afyonkarahisar’ın tarihini zenginleştirmek olduğu için, önceden çalışılmamış özgün konuların ele alınması bu yarışmanın hedeflerine uygun olacak.  

YARIŞMAYA KATILIM KOŞULLARI

        Yarışma yerel tarihe ilgi duyan ve araştırma yapan tüm amatör araştırmacılara açıktır. Ayrıca tüm akademik ünvanlı katılımcılar kapsam dışındadır. Yarışmaya bireysel katılım mümkündür.

           Eserlerin genel norm veya mevzuata uygunluğundan, gerekli izinlerin alınmış olmasından ve her türlü telifinden yarışmacı sorumludur. İdarenin telifle ilgili herhangi bir bedel ödemek zorunda kalması durumunda bu, kayıtsız şartsız nakden ve defaten yarışma sahibine rücu eder. Eserlerin, idare tarafından eğitim, tanıtım, kültür ve sanat faaliyetlerinde izleyiciye sunulması yarışmacılar tarafından kabul edilmiş sayılacaktır.

Yarışmacılar aşağıdaki şartlara uymak zorundadır:

-Yarışmayı açan İdarede, yarışmayla ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak.

-Yarışmayı açan İdare adına hareket eden danışmanlarla bunların 1. dereceden akrabaları, resmi ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak.

-Şartnameyi incelemiş, kabul etmiş, başvuru formunu belirtilen tarihe kadar doldurmuş olmak.

-Bu koşullara uymayanlar yarışmaya katılmış olsalar dahi eserleri yarışmaya katılmamış sayılacaktır.

YARIŞMACILARDAN İSTENENLER

- Yarışmacılar eserlerinde yazılı tarih çalışması, sözlü tarih çalışması (yazılı halde) kullanabilirler. Ancak yazılı anlatımı tamamlayıcı – destekleyici olarak fotoğraf-belge kullanabilirler.

- Yarışmaya katılan eserler, daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir mecrada yayınlanmamış, alenileşmemiş ve özgün olmalıdır.

- Yazılı eserler; Times New Roman yazı karakteri ve 12 punto yazı büyüklüğü ile görsel kısımları hariç en az 5-en fazla 10 A4 sayfası uzunluğunda olacaktır. Kullanılan ve alıntı yapılan kaynakların gösterilmesi zorunludur.

- Yarışma şartnamesi internet adresinden görülebilir. Yarışmaya katılmak için öncelikle belirtilen tarihte Afyonkarahisar Belediyesi’nin web sayfasındaki Başvuru Formunun doldurulması zorunludur.

- Son başvuru belgeleri ve bütün olarak eserler, en geç 6 Ağustos 2021, saat 17.00'ye kadar Yarışma Raportörlüğü adresine elden iletilmelidir. Gecikmeler dikkate alınmayacaktır ve eksik başvurular değerlendirilmeyecektir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Eser Son Teslim Tarihi :

06/08/2021

Sonuçların Açıklanması :

26 Ağustos 2021

Ödül Töreni:

30 Ağustos 2021

ÖDÜLLER

Yarışmada, 3 Başarı Ödülü ve 5 Mansiyon Ödülü olmak üzere 8 ödül verilecektir.

Birincilik Ödülü:    5.000 TL

İkincilik Ödülü:     3.000 TL

Üçüncülük Ödülü: 2.0000 TL

Mansiyon Ödülleri (5 eser): 1.000 TL

ESERLERİN KAMUOYUNA SUNUMU

Yarışmada ödüle değer bulunan tüm eserlerin telif hakkı, Afyonkarahisar Belediyesi’ne aittir. Eserlerin, idare tarafından eğitim, tanıtım, kültür ve sanat faaliyetlerinde izleyiciye sunulması yarışmacılar tarafından kabul edilmiş sayılacaktır. Yarışma sonuçlandığında, katılan eserler sergilenecek ve yayınlanacaktır.

Yarışmaya online başvuruda bulunmak isteyenler  

https://www.afyon.bel.tr/duyuru/1/177/yerel-tarih-basvuru-formu.aspx

Dokümanları elden teslim etmek isteyenler Afyonkarahisar Belediyesi Sultan Divani Mevlevihane Müzesinde Hasan Özpınar’a teslim edebilirler….

(Yarışmamıza şehir dışından katılmak isteyenler ise başvuru formunu doldurduktan sonra afyon76@gmail.com adresine araştırma dokümanlarını gönderebilirler)

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 15.6.2021 14:42:19
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 12.7.2021 12:14:59
 
BEZ BEBEK ÜRETİMİ BAŞLADI     
Mareşal Fevzi Çakmak Kadın Kültür Evi´nde kadınlar üretiyor, Gastronomi şehri Afyonkarahi
HER ZAMANKİ GİBİ, DAHA GÜR SESLE; İYİ Kİ VAR
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Trabzon?un Maçka ilçesinde PKK?lı teröristlerin açtığı
TEBRİKLER BELEDİYE ŞEHİR TİYATROSU 
  Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Sanat Yönetmeni Hasan H. Elmas yönetiminde s
4
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2022 Bilgi İşlem Merkezi