E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ATAKÖY 25 ŞEHİT PARKI AÇILIŞA HAZIR (VİDEO HABER)
  Geri
Orjinal Resim

ATAKÖY 25 ŞEHİT PARKI AÇILIŞA HAZIR

          Modern bir şehir oluşturmak ve geleceğin Afyonkarahisar'ını inşa etmek adına çalışmalarını sürdüren Belediyemiz, şehrin dört bir yanında projelerini tek tek hayata geçiriyor. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek'in talimatları ile şehrimiz her alanda gelişmeye ve güzelleşmeye devam ediyor; sosyal donatı alanları sayısı da artıyor. Doğası ve havasıyla güzel, park ve bahçeleriyle yeşil bir Afyonkarahisar şiarı ile hareket eden Belediye ekiplerimiz yeşil alan sayısının artırılması için de büyük gayret sarf ediyor. Şehrin gelişimine katkı sunan farklı proje çalışmaları dışında şehrimizin estetiğine yön ve katkı sağlayan projeleri hayata geçirmeye devam eden Park Ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz, Başkanımız Mehmet Zeybek'in müjdesini paylaştığı Ataköy 25 Şehit Parkı'nda ki yoğun çalışmalarını tamamlayarak açılışa hazır hale getirdi. Çalışmalarında sona gelinen proje, hizmete açılmak için gün sayıyor.

"YEŞİLİ, DOĞAYI KORUMAK BU MİLLETİ VE BU ÜLKEYİ KORUMAKTIR"

           Vatandaşların boş zamanlarında çocukları ile huzur içinde zaman geçirebileceği, dinlenebileceği yeşil alan ve parkların sayısını arttırmaya devam ettiklerine dikkat çeken Başkanımız Mehmet Zeybek yaptığı açıklamada; Hem şehrimizdeki yeşil alanları koruyoruz hem de sayılarını daha da artırma odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Yeşili, doğayı korumak bu milleti ve bu ülkeyi korumaktır. Ülkemizin dört bir yanından gelen yangın haberleri bizleri derinden üzdü. Biz de Afyonkarahisarımız da yeşil alanlarımızı korumak amacıyla teyakkuz halindeyiz. Yeşil alanların değerinin her zaman farkında olduk ve bu anlayışla da çalışmaya devam edeceğiz. Hemşehrilerimizin dinlenme alanı olarak kullandığı, çocuklarımızın da keyifli zaman geçirdiği parklarımız bizim için önemli. Ekiplerimiz, bu alanların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını titizlikle yapıyor. Vatandaşlarımızdan da isteğimiz yeşil alanlarımızı koruyarak, temiz bırakmalarıdır. Var olan alanlarının takibi dışında yeni sosyal donatı alanları da çalışmalardaki birinci hedefimiz. Maalesef 2012'de Ataköy'de yaşanan mühimmat deposu patlaması bizleri ve ülkemizi oldukça yaraladı, 25 şehit verdik. Belediye olarak şehitlerimizin isimlerini bu parkta hatırlatmak isteyerek projenin de adını Ataköy 25 Şehit Parkı koyduk. Şehrimizin sosyal, doğal, ekonomik ve kültürel hayatını daha zengin hale getirip, bölgemizin daha fazla tercih edilmesine fırsat tanıyacak önemli yatırımları hemşehrilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Bir yandan cep park çalışmalarımızda sürüyor, buraya da cep parklar yaptık, farklı noktalara da parklar kazandırıyoruz. Tüm alanları değerlendirmeye gayret ediyoruz. Afyonkarahisarımız yaptığımız çalışmalarla günden güne farklı bir kimliğe bürünüyor. Şehrimizin güzelliklerine yeni güzellikler katacak değerli bir eseri daha halkımızın hizmetine kazandırıyoruz. Yaptığımız yatırımların şehrimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Park ve Bahçeler Müdüründen başlayıp bütün mesai arkadaşlarıma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. diye konuştu.

ŞEHRİN YENİ GÖZ BEBEĞİ ATAKÖY 25 ŞEHİT PARKI

           52 bin 400 metrekare alan üzerine kurulu 36 000 metrekare yeşil alana sahip olan parkta; (288 m2) basketbol sahası, (2400 m2) futbol sahası, (1000 m2) 3 adet çocuk oyun gurupları, (250 m2) açık hava spor alanları, (1100 m2) yürüyüş yolları, oturma alanları, sosyal aktivite alanları ve dinlenme alanları mevcut. Hemşehrilerimiz Ataköy 25 Şehit Parkı'nda huzur ve güven içerisinde vakitlerini değerlendirebilecek, spor yapma imkânına sahip olacak ve çocuklarımız da oyun ve macera guruplarında çeşitli aktiviteler yapabilecek. 

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYINIZ

https://we.tl/t-G6dGzVVpnE

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 5.8.2021 10:21:44
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 1.9.2021 08:46:45
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
TAŞPINAR DERGİSİNİN 25. SAYISI ÇIKTI
Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi´nin 25. sayısı okuyucularıyla buluştu
AFYONKARAHİSAR´IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX´TE
  Yörex Yöresel Ürünler Fuarı´nda Afyonkarahisar´ın yöresel lezzetleri tanıtılıyor.
İMZALAR ATILDI MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPIMINA B
  Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ?Millet Kütüphanesi?nin yıkım işinin tamamlanmasını
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi