E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
2021 ´MXGP OF TURKEY´İN İLETİŞİM SPONSORU TÜRKSAT
  Geri
Orjinal Resim

2021 'MXGP OF TURKEY'İN İLETİŞİM SPONSORU TÜRKSAT

TÜRKSAT'TAN DÜNYA MOTOKROS ŞAMPİYONASI "2021 MXGP OF TURKEY"E İLETİŞİM DESTEĞİ

           Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1-8 Eylül'de şehrimizde gerçekleştirilecek "Dünya Motokros Şampiyonası 2021 MXGP of TURKEY ve Afyon Motosiklet Festivali"nin iletişim sponsoru Türksat AŞ oldu. Dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası Türkiye ayağına Türksat'tan iletişim desteği geldi.

         Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Belediye Başkan Yardımcımız Murat Öner ve TMF As Başkanımız Mahmut Nedim Akülke Ankara’da Türksat AŞ.’ye ziyaret gerçekleştirdi. Afyonkarahisar heyeti, Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok tarafından ağırlandı.Dünya Motokros Şampiyonası 2021 MXGP of TURKEY ve Afyon Motosiklet Festivali Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1- 8 Eylül'de Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Türksat Ahmet Özsoy Binası Toplantı Salonu'nda, iletişim desteği anlaşmasının imza töreni yapıldı.

DESTEKLERİNDEN DOLAYI TÜRKSAT’A TEŞEKKÜR EDERİZ

             Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar çok büyük işler yapmanın hayali ile şampiyonayı Türkiye'ye getirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: "Yaptığımız organizasyonlarla dünya arenasında İstiklal Marşı'nı okutan yetiştirdiğimiz sporcularla sınırları aşıyoruz. 180 ülkeye yapılacak yayınlarla ülkemizin her türlü özelliği ve güzelliği ile yansıtılacağını ve yaşatılacağını düşünüyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın desteğiyle taçlanan bu organizasyonda alanında bir numara olan Türksat ile çalışma şansını da bulduk. Ülkemiz adına güzel şeyler yapmak adına bu organizasyonu başarıyla gerçekleştirmek istiyoruz. Bu anlamda 3 milyarı aşkın insana bu organizasyonu ulaştıracak olan Türksat'a da teşekkürlerimizi iletiyoruz."

           Törende, Valimiz Gökmen Çiçek de şampiyonayı bu yıl da Afyonkarahisar'da gerçekleştirecek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, bugün konaklamada 27 bin yatak kapasitesi ile Afyonkarahisar'ın Türkiye'deki en fazla yatak kapasitesine sahip ilk 5 şehirden biri olduğuna dikkati çekti. Bu anlamda sporun tüm dallarındaki organizasyonlar için çok büyük konaklama ve spor komplekslerinin olduğunu ifade eden Çiçek, bu şampiyonanın da 3 milyar kişiye ulaşmasının Afyonkarahisar'ın ve Türkiye'nin tanıtılması için çok önemli olduğunu vurguladı.

            Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek de "Afyonkarahisar, birçok özelliği ile kendini ön plan çıkarmış bir şehir. Sporda da öncü olduğumuzu iddia ediyorum. Umarız bu organizasyon dünyanın en iyi pistine sahip ilimizde gerçek bir festival olacak. TÜRKSAT'ın yardımıyla daha geniş bir alana ulaşacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı. Ziyaretler kapsamında Başkanımız Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek Türkiye’nin Tek Uydu ve Uzay Müzesi Lagari Hasan Çelebi Müzesi'ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Heyet bugüne kadar uzaya gönderilen uydular hakkında bilgiler de aldı.

YAYINLAR 180 ÜLKEYE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

       Dünya Motokros Şampiyonası kapsamında Dünya ve Avrupa klasmanında Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası (MXGP), Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (MXWOMEN), Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2), Avrupa Motokros Şampiyonası (MX2T) ve Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN) olmak üzere 5 yarış aynı anda yapılacak. Türkiye'de yapılacak yarışlara Yamaha, Honda, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, TM ve Fantic gibi fabrika takımlarının da olduğu 25'i aşkın takımla 150'ye yakın yarışçının katılması bekleniyor. Dünya Motokros Şampiyonası; 180 ülkede 3 milyarı aşkın izleyiciye Türksat uyduları üzerinden ulaştırılacak.


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 12.8.2021 14:19:21
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 1.9.2021 10:01:44
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
TAŞPINAR DERGİSİNİN 25. SAYISI ÇIKTI
Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi´nin 25. sayısı okuyucularıyla buluştu
AFYONKARAHİSAR´IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX´TE
  Yörex Yöresel Ürünler Fuarı´nda Afyonkarahisar´ın yöresel lezzetleri tanıtılıyor.
İMZALAR ATILDI MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPIMINA B
  Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ?Millet Kütüphanesi?nin yıkım işinin tamamlanmasını
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi