E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
ŞİFA OLSUN, BİRLİK OLSUN, BERABERLİK OLSUN
  Geri
Orjinal Resim

"Sultan Divaniyi Anma ve 40 Hatimli Şifalı Aşure" etkinlikleri kapsamında, vatandaşlara 100 bin kap aşure ikramında bulunuldu.

ŞİFA OLSUN, BİRLİK OLSUN, BERABERLİK OLSUN…

      Afyonkarahisar Belediyesi tarafından ilimizin abide şahsiyetlerinden Mevlana'nın Torunu Sultan Divani Hazretlerini Anma ve Şifalı Aşure günü etkinlikleri Mevlevi Türbe Camii'nde aşure ikramıyla sona erdi.

     Muharrem ayı geleneği olarak gerçekleştirilen etkinlikte,"40 hafıza, 40 hatim okutularak, 40 kazanda pişirilen aşure", cuma namazının ardından Sultan Divani'nin türbesinin de bulunduğu Mevlevi Camisi başta olmak üzere kentin 37 noktasında dağıtıldı. Mevlevi Camisi'nde düzenlenen aşure dağıtım töreni, Afyonkarahisar Belediyesi Mehteran Takımı'nın konseriyle başladı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, törende yaptığı konuşmada, aşure etkinliğinin yaklaşık 600 yıldır devam ettiğini, Mevlevi Camisi'nde 40 hafızın 40 kazan başında 40 hatim indirdiğini söyledi.

     Geleneksel etkinliğin duasının dün yapıldığını dile getiren Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, şöyle konuştu: "Belediye yemekhanemizde aşuremiz hazırlandı. Cuma namazının ardından da şimdi dağıtımını yapıyoruz. Bu geleneği inşallah, ömrümüz olduğu müddetçe yaşatmayı sürdüreceğiz. Aşuremizi, Afyonkarahisar'daki 37 farklı noktada insanlara ikram edilecek. Herkese şifa olsun. Rabbim, birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın."

     Vali Yardımcısı Mehmet Keklik de Muharrem ayının ilahi bereket ve feyzin, rabbani ihsan ve keremin coştuğu, bollaştığı mübarek günler olduğunu vurguladı.Kadim aşure etkinliğini düzenleyen Afyonkarahisar Belediyesine teşekkür eden Keklik,"Bu mübarek günler dolayısıyla başta Hz. Hüseyin efendimiz olmak üzere kutsal Anadolu toprağını bizlere vakar kılan bütün şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Yüce rabbimiz bizlerin birlik ve beraberliğini her zaman daim etsin. Yüce devletimizi ve aziz milletimizi, rabbimiz kıyamete kadar payidar kılsın. Aşure etkinliğimiz ve Muharrem ayımız mübarek olsun." diye konuştu.

     İl Müftüsü Sinan Kazancı tarafından yapılan duanın ardından belediye yemekhanesinde çeşitli hububat ve yemişle hazırlanan 100 bin kap aşure Afyonkarahisarlılara dağıtıldı.Etkinliğe; Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, hayırseverler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Haberin Videosu İçin Tıklayınız...

https://we.tl/t-0sDqcOwzUL


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 20.8.2021 15:29:02
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 1.9.2021 10:04:02
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
TAŞPINAR DERGİSİNİN 25. SAYISI ÇIKTI
Afyonkarahisar tarihine ışık tutan Taşpınar Dergisi´nin 25. sayısı okuyucularıyla buluştu
AFYONKARAHİSAR´IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX´TE
  Yörex Yöresel Ürünler Fuarı´nda Afyonkarahisar´ın yöresel lezzetleri tanıtılıyor.
İMZALAR ATILDI MİLLET KÜTÜPHANESİ YAPIMINA B
  Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, ?Millet Kütüphanesi?nin yıkım işinin tamamlanmasını
5
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi