E-Belediye
 
Kent Rehberi
 
Cenaze Duyuruları
1
AFYONKARAHİSAR´IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX´TE
  Geri
Orjinal Resim

AFYONKARAHİSAR’IN YÖRESEL ÜRÜNLERİ YÖREX’TE

           Yörex Yöresel Ürünler Fuarı’nda Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetleri tanıtılıyor. Bu yıl 11’inci kez gerçekleşen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda, Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ımızın tescilli ve yöresel ürünleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görüyor. Standımızda ziyaretçilere coğrafi işaretli ürünlerimiz ikram ediliyor.

AFYONKARAHİSAR’IMIZIN YÖRESEL ÜRÜNLERİNE YOĞUN İLGİ

                ANFAŞ Antalya EXPO Center’da açılışı yapılan Yörex Yöresel Ürünler Fuarı’nda Afyonkarahisar’ın yöresel ürünlerinin tanıtımı yapılıyor. Yöresel ürünlerin markalaşmasını sağlamak ve ticarileşme süreçlerini desteklemek amacıyla gerçekleştirilen, YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı kapılarını 11. kez ziyaretçilerine açtı. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatları ile Afyonkarahisar’ın da aralarında bulunduğu YÖREX’te; Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Zafer Kalkınma Ajansı, AlBikere.com ve Afyonlu firmalar ile birlikte ortak stant alanında şehrimizin coğrafi işaretli ürünleri başta olmak üzere yöresel ürünlerimiz misafirlerin beğenisine sunuluyor.

              Afyonkarahisar standında; Afyon sucuğu, Afyon lokumu, Afyon kebabı, bükme, ağzı açık, Şuhut Keşkeği, tandır çorbası, manda kaymağı, manda yoğurdu, patlıcan böreği, kaymaklı ekmek kadayıfı, çullama köfte, vişne hoşafı, patatesli köy ekmeği, ilibada dolması, velense, haşhaş gibi yöresel ve tescilli belgesi almış ürünler yer alıyor.

HİSARCIKLIOĞLU’NDAN AFYON STANDINA ZİYARET

                 UNESCO tescilli Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın yöresel lezzetlerinin tanıtımının yapıldığı standı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da ziyaret etti. Gastro Afyon önlüğü giyen Hisarcıklıoğlu, önce keşkek dövdü, daha sonra tandır çorbasının başına geçerek misafirlere ikramda bulundu. Ayrıca Hisarcıklıoğlu’na belediyemiz tarafından hazırlanan yöresel ürünlerden oluşan lezzet paketi takdim edildi. “Sizin oraların nesi meşhur” sloganıyla Antalya’da düzenlenen Yörex 2021 Fuarı’na katılan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser de, fuarda Afyonkarahisar standını ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na albikere.com’da satışa sunulan AFJET Afyonspor formasını hediye etti.

AFYONKARAHİSAR’I DÜNYAYA DUYURUYORUZ

                Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in destekleri ile Gastronomi Birimimiz; gıda sektörümüzü, zengin mutfak kültürümüzü, yöresel ürünlerimizi başta sucuk ve lokum olmak üzere turizmdeki ve mermer sektöründeki avantajlarımızı anlatmaya ve tanıtmaya devam ediyor. Yöresel ürünlerimize coğrafi işaret alındıktan sonra marka haline getirme ve önce ulusal anlamda, sonrasında da uluslararası arenada tanıtma çalışmaları kapsamında katıldığımız fuar, 24 Ekim'e kadar ziyaret edilebilecek.

 


 |  Paylaş  | 
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 21.10.2021 13:58:05
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 21.10.2021 14:02:45
 
l Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
4 MEVSİM AFYON
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar´ın her mevsim turizm festivallerine ev
ZEYBEK BAŞKAN TAŞPINAR MAHALLESİ´Nİ ZİYARET
Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, Taşpınar Mahallesi´ni ziyaret ederek, esnaf ve vatanda
BELEDİYE MECLİSİ 1 ARALIK´TA TOPLANIYOR
Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu´nun 20. maddesi ve Belediye Meclisi Çalışma
7
Evlendirme Evrakları
Başvuru Belgeleri
Kurumsal Kimlik - Logo
Beni Haberdar Et
Sosyal Yardım Formu
Su Abonelik İşlemleri
Toptancı Hal Fiyatları
360 Afyon
Kültürel Yayınlar
Bir Projem Var
Konuk Defteri
Bilgi Edinme
Sosyal Tesisler
Şehir Tiyatroları
Sık Sorulan Sorular
E-Araç
Başkan´a Mesaj
Web Mail
Telefon Rehberi
Site İçi Arama
Site Bilgi Haber İçerik Girişi : Basın Yayın Birimi.
K7 |
Rss |
Copyright © 2021 Bilgi İşlem Merkezi