İLKLERİN BELEDİYE BAŞKANI´NDAN YİNE BİR İLK
Orjinal Resmi Göster Büyük Resim

İLKLERİN BELEDİYE BAŞKANI'NDAN YİNE BİR İLK

Afyonkarahisar Belediyesi, sosyal belediyeciliğin adresi olmaya devam ediyor.

Afyonkarahisar'da 7'den 70'e her yaştan insanın yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmaları ile bilinen Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, ilklere imza atıyor.

Eğitime milyonlarca lira harcayarak kentte oluşturduğu bilgi evleri, engellileri topluma kazandırma adına dağıtılan akülü araçlar, kura çekimi yapılmaksızın başvuruda bulunan tüm çocuklara bisiklet dağıtımı, amatör spor kulüplerine gerek maddi, gerekse malzeme desteğinde bulunarak bir çok ilke imza atan Afyonkarahisar Belediyesi,  bu kez de şehir merkezindeki 73 okula 2'şer adet masa tenisi, 8'er adet raket ve 20'şer adet pinpon topu hediye etti. 

"BİRÇOK İLKE İMZA ATTIK"

Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda düzenlen törenle masa tenislerine kavuşan öğrencilerin mutluluğu görülmeye değerdi.

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi'nin birçok ilkleri gerçekleştirdiğini söyledi. Spora ve sporcuya yaptıkları desteğin Türkiye'deki bir çok belediyeye örnek olacağını ifade eden Başkan Çoban; "Afyonkarahisar Belediyesi olarak birçok ilkleri gerçekleştirdik, İlimizde ilk kez Bilgi Evleri yaptık. İlk kez engellilerle ilgili çalışmalara imza attık. Hanımlarla ilgili, emeklilerle ilgili merkezler oluşturuyoruz. İlk kez tarihi eserlerimizi restore ettik. Bunların yayında en önemlisi ilk kez belki de Türkiye belediyeleri içerisinde sanıyorum 10-20 belediyeyi geçmeyecek şekilde spora ve sporcuya destek verdik. 2010 yılında amatör spor kulüplerine malzeme yardımı yaptık. Geçen hafta yine şehir merkezimizdeki okullarımızın spor kulüplerini de içerisine alan 64 amatör spor kulübümüze 2'şer bin lira nakit desteğinde bulunduk" dedi.

"MADEM HİZMET YAPACAĞIZ TÜM OKULLARIMIZA DAĞITALIM "

Bazı okullarda öğrencilerin kırık dökük masalarda, tahta raketler eşliğinde masa tenisi öğrenmeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Çoban; "Okullarımızda görev yapmış beden eğitimi öğretmenlerimizin bir kaçı ile karşılaştık. "Sayın Başkanım okullarımıza öğrencilerimiz masa tenisi öğrenirlerken, kırık dökük masalar, standartlara uygun olmayan filelerde, tahta raketlerle masa tenisini öğrenmeye çalışıyorlar. Bize bu konuda yardımcı olur musunuz" dediler. Bunun üzerine bende kendilerine  "madem hizmet yapacaksak, tüm okullarımıza bunu dağıtalım" dedim. Şehir merkezimizdeki 73 ilkokulumuza, ortaokul ve lisemize 2'şer adet masa tenisi olmak üzere sekizer adet raket, 20'şer tane de pinpon topunu kendilerine teslim edeceğiz. Öğretmenlerinizin size gösterdiği istikamet çerçevesinde ödevlerinizi yaparken, derslerinizi çalışırken, ders programlarınızı yaparken elbette, televizyonda izleyeceksiniz, spor da yapacaksınız. Masa tenisini hem öğrencilerimiz için bulunmaz bir spor dalı, hemde zevk veren ve vücudumuza ciddi manada katkı sağlayan bir spor dalıdır" dedi.  

'MASA TENİSİ SPORUNA ÖNEM VERİN'

Eğitim hayatında kendisinin de masa tenisine büyük ilgi gösterdiğini söyleyen Başkan Çoban; "Lise çağımda okulumuzun masa tenisinde önemli görev almış ve lise şampiyonu olmuş bir masa tenisçisiydim. Ancak üniversite hayatımız, iş hayatımız, siyasi hayatımız liseden sonra bizim bu sporla ilgilenmemizi engelledi. Belki de biz fırsat bulamadık. Masa tenisi sadece öğrencilerimiz için değil, gençlerimizin, orta yaşlılarımızın hatta yaşlılarımızın çok rahatlıkla yapabileceği bir spor dalı. Sizlerden tek istirhamımız, masa tenisi sporuna önem verin, Boş zamanlarınızı bununla değerlendirin, masalara, filelere sahip çıkın ve zarar verenleri uyarın. Bu duydu ve düşüncelerle dağıttığımız masa tenislerinin, hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş ise Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın sporun ve sporcunun dostu olduğunu bir kez daha hatırlatarak desteklerinden dolayı kendisine hediye takdim etti.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban masa tenisi antrenörlerinden Abdurrahman Şemsimoğlu ile kısa bir gösteri yaptı. Başkan Çoban performansıyla büyük alkış aldı.  Tören sonunda  masa tenisi sporcuları törene katılanlara bir gösteri sundu.

Törene AK Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı M. Emin Birliktir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş, Milli Eğitim Müdür Vekili İbrahim Çakal, okul idarecileri, beden eğitimi öğretmenleri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 


| Haberi Paylaş |    
FaceBook ta paylaş friendfeed ta paylaş Twitter da paylaş myspace da paylaş
Kayıt Ekleme Bilgileri
Tarih 11.11.2013 15:44:27
 
Kayıt Düzenleme Bilgileri
Tarih 11.11.2013 15:49:11
 
Kayıt Okuma Bilgileri
Okuma Sayısı 881

Fotoğraflar
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
Orjinal Resim
 

Eskimeyen Şehir
Diğer Başlıklar
ÇOCUKLARA RENKLİ HAFTA SONU
Yoğun iş temposundan fırsat buldukça sosyal aktivitelerde vatand
TRİBÜNDE YERİNİ AL, TAKIMINA DESTEK VER
Türkiye Voleybol 1. Ligine terfi edecek iki takımın belirleneceğ
NEREDE KALMIŞTIK?
Geçtiğimiz dönem yaptığı kaldırım, yol ve asfalt çalışmalarıyla
ENGELLİ SPORCULARDAN BÜYÜK BAŞARI
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 6-7-8 Nisan tarihlerinde Den
O´NU AN(L)IYORUZ
Gençlik Meclisi Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçeves

Afyonkarahisar Belediyesi Facebook'ta
Yönetim Afyonkarahisar Belediyesi Bilgi İşlem | K7